Nabízíme

 

www.aaazatepleni.cz

 

Klempířské a pokrývačské práce

 

 

Kontaktní zateplovací systémy s tepelným izolantem polystyrenovými deskami

 

 Jedná se o nejrozšířenější způsob vnějšího zateplení obvodových stěn budov ať již bytové nebo rodinné výstavby. Tyto zateplovací systémy se vyznačují v porovnání s ostatními poměrně nízkými pořizovacími náklady a vysokými užitnými vlastnostmi. Podle potřeby zachovávají tvar fasády, popř. se naopak velmi dobře zpracovávají při modelování nových ozdobných prvků zateplovaných fasád (šambrány okolo oken, parterové a podparapetní římsy, různé imitace nárožních kamenů apod.). Povrchovou úpravu těchto zateplovacích systémů tvoří tenkovrstvé šlechtěné omítky v různém provedení o různých zrnitostech a to buď již probarvené od výrobce, nebo přímo na stavbě opatřované barevnými fasádními nátěry.

 Zateplení provádíme certifikovanými zateplovacími systémy firem Stomix a Weber-Terranova, případně zateplovacím systémem firmy Röfix (rakouský a evropský certifikát).

Kontaktní zateplovací systémy s tepelným izolantem deskami z minerální vaty
 

Díky lepším difúzním vlastnostem je to vhodný způsob zateplení starších objektů, kde obvodové zdivo má díky chybějící nebo narušené izolaci proti vodě větší vlhkost. Dále se používají pro zateplení výškových budov, konkrétně obvodových stěn nad 22,5 m výšky nad zemí a to v souladu s platnými stávajícími požárními předpisy. Povrchovou úpravu těchto zateplovacích systémů tvoří také tenkovrstvé šlechtěné omítky v různém provedení o různých zrnitostech a to buď již probarvené od výrobce, nebo přímo na stavbě opatřované barevnými fasádními nátěry.

 Zateplení provádíme certifikovanými zateplovacími systémy firem Stomix a Weber-Terranova, případně zateplovacím systémem firmy Röfix (rakouský a evropský certifikát).

 

Zateplovací systémy na bázi tepelněizolačních omítek

Tento typ zateplení fasád nachází své uplatnění především při zateplení fasád historických objektů, kdy z hlediska kulturní a památkové péče, je nutné zachovat historický vzhled fasády. Jedná se o zateplení tepelně izolační omítkou s přísadou polystyrenových kuliček.

 

Strojní omítky

Omítky plní dvě základní funkce. Chrání stavební konstrukce před vnějšími i vnitřními vlivy prostředí a zároveň stavbu zkrášlují a dodávají jí osobitý výraz.

Moderním trendem v provádění omítek je aplikace suchých omítkových a maltových směsí. Jejich využití má řadu výhod. Suché maltové směsi vznikají v moderních výrobnách, kde kontrolu nad jednotlivými parametry přebírá moderní výpočetní technika. Tím je rovnoměrná kvalita směsi zaručená, zaručený je i obsah všech složek a stálé vlastnosti materiálu.

Pokud jsou v domě provedeny rozvody veškerých instalací, může se přistoupit k provedení vnitřních omítek.Ty jsou totiž konečnou povrchovou úpravou a v převážné míře jsou dále upravovány pouze nátěrem.

Způsoby omítání
Klasický ruční způsob má svou dlouholetou tradici a používá se po dlouhá staletí a zřejmě se ještě dlouho používat bude – i když v posledních letech se objevila konkurenční varianta – strojní omítání. Na rozdíl od zdlouhavého klasického způsobu ručního omítání je strojní omítání mnohem jednodušší a hlavně rychlejší díky strojní omítačce. Omítnutí prostorů celého domu se stává otázkou pouze několika dnů! Během této doby budou perfektně vyrovnány nerovnosti podkladového zdiva.

Provádíme: 

 

  • sádrovápenná omítka vnitřní jednovrstvá
  • vápenocementová omítka vnitřní/vnější
  • lehčená jádrová omítka vnější
  • tepelnně izolační omítka vnější
  • sanační omítka vnější
 Veškeré strojně zpracovatelné omítky provádíme suchými směsmi firmy HASIT

 

 

TOPlist

 

TOPlist